Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Duchowa Ścieżka

Droga rozwoju duchowego to w sumie ciąg zdarzeń i przeżyć jakie nam się przytrafiają w życiu, a które nas kształtują. Czasami dzieje się to subtelnie, a czasami w sposób spektakularny.

Pod okiem demiurga.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2021-04-26 22:47
Sen czasem jest ulotną wizją wprowadzającą zamieszanie, ale czasem jest zarzewiem porządków, gdy wyciągamy z wewnętrznego mroku skrywane tam treści i oświetlamy je dziennym światłem. Czasami inspiracje do snu pochodzą z codziennego życia, a czasami są darem od niebios. Czym był ten sen? Jednego mogę być pewny: ciężko go sklasyfikować.

Jakaś kraina, miasto - nie na Ziemi, albo na Ziemi, ale w przyszłości.

Pewnego dnia zaczęli ginąć ludzie - na początku nie były znane powody. Po prostu umierali lub zamieniali się w coś w rodzaju "zombi" atakujących zdrowe jednostki. Problem obejmował coraz większe obszary i nie wiadomo było jak z nim walczyć, ani nawet na czym polega.

Trwało właśnie jakieś zgromadzenie w tej sprawie, gdyż wiadomo, że nieznane zło zbliża się do naszej miejscowości - i właśnie w tym momencie "zaraza" dopadła obecnych tam ludzi.  Ludzie umierali albo popadali w szaleństwo. Część zebranych zaczęła uciekać, a część chciała walczyć z "przemienionymi" - jednak nieuchronne dopadało tak samo często jednych, jak i drugich. Ja przetrwałem.

Inna sytuacja, inny czas... Grupa ludzi odporna (?) na "zarazę" dostosowała się do nowej sytuacji. Musieliśmy żyć we wspólnocie chroniąc się wzajemnie przed zagrożeniem, które w jakiś sposób utrzymywało przy istnieniu, a zarazem kontrolowało, te ostatnie grupy "zdrowych" - sytuacja rodem z "Wehikułu czasu".

Kolejna zmiana czasu i miejsca... Miałem zawrzeć małżeństwo i wymagało to "zgody" od tego czegoś co nas kontrolowało. Zgoda nie była wyrażana wprost - część takich związków nie była akceptowana i podejmowałem po prostu ryzyko, że to się nie spodoba "nadzorcom".

Życiowe trudności.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2020-06-26 16:48
Każdy człowiek przeżywa ciężkie chwile - to one są najlepszą szkołą dla naszego ducha. Nie ma znaczenia nasz status, nasze aspiracje czy nasz poziom rozwoju. Zawsze istnieje dziedzina życia, która sprawia nam trudności.

Na progu 2020 roku.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2020-01-01 20:12
Z okazji Nowego Roku 2020 wszystkim składam życzenia pomyślności i zdrowia! Niech ten czas nadziei na lepsze jutro, czas planów i postanowień, ale również podsumowań, da na wszystkim dobrą perspektywę na to gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Ho'oponopono: magia przebaczenia.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-09-24 21:11
Ho'oponopono to hawajska metoda uzdrawiania ciała i duszy poprzez oczyszczenie naszych powiązań i doświadczeń z negatywnych, nieharmonijnych energii. Przywrócenie harmonii odbywa się poprzez przeprosiny, wybaczenie, wdzięczność i Miłość względem wszystkiego i wszystkich - a przede wszystkim wobec samego siebie.

A.M.O.R.C. a hermetyczna magia

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-05-08 20:38
Studia w ramach A.M.O.R.C. dają wiele inspiracji i są bardzo silnie ukierunkowane na duchowość. Jest ona przeżywana w bardzo mistyczny sposób - wypełniony kontemplacją i poszukiwaniem wewnętrznego spokoju. Nastawienie to określane jest często jako "ścieżka serca".