Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Magia IHVH ADNI

Magię IHVH ADNI (TMO) jest formą medytacyjną rozpowszechnianą przez Rawna Clarka (The Magic of IHVH - ADNI © 2003 Rawn Clark). Poznałem ją parę lat temu na niedziałającym już serwisie FranzBardon.pl, opisującym pracę w systemie Bardona. Autor strony usunął jednak wszystkie materiały, w szczególności również wyjątkowej jakości polskie nagrania lekcji Magii IHVH ADNI (i wielu innych), i zabronił ich dalszego rozpowszechniania.

"To jest magia łączenia IHVH z ADNI, jaką znam i ćwiczę. Nauczyłem się tej magii od osoby, której imię na zawsze pozostanie nie wypowiedziane. Po 10 latach praktyki otrzymałem słowa, aby opowiedzieć wam o tej świętej magii. Ale zamiast mówić to, czego się nauczyłem, powiem to tak, jak to zrozumiałem - opowiem to własnymi słowami i po swojemu."

Trochę z (mojej) historii

W ten sposób zaczyna swą opowieść Rawn Clark i w zasadzie sam mógłbym tak zacząć, a nawet zacząłem, ale najpierw parę słów wyjaśnienia. Sama medytacja jest ciągle dostępna w Internecie na stronach "A Bardon Companion". Rawn Clark, autor oryginalnej wersji, jest propagatorem systemu Franza Bardona wzbogaconej przez własne doświadczenia. Magię IHVH ADNI (TMO) praktykowałem przez dłuższy czas ale nie przyniosła żadnych efektów. Nieco zniechęcony odłożyłem sprawę "na półkę" i zapomniałem o niej. Brak rezultatów był dla mnie sporym zaskoczeniem po rewelacyjnych skądinąd praktykach innych ćwiczeń proponowanych przez Rawna Clarka.

W trakcie prac związanych z historią opisaną w artykule o symbolu różokrzyżowej inicjacji, podczas medytacji przyszła do mnie myśl o pewnego rodzaju zbieżności pomiędzy procesem inicjacji a strukturą medytacji Magii IHVH IDNI. Zachęcony zauważonymi analogiami przerobiłem dość mocno samo ćwiczenie:

 • oparłem je na symbolu różokrzyżowej inicjacji, zamiast na krysztale;
 • ścieżkę błyskawicy zastąpiłem różokrzyżowym znakiem;
 • używałem go dla kontemplacji ścieżki inicjacji, zamiast dla budowania tarczy ochronnej;
 • stworzyłem rytuał odpowiadający tej medytacji, inspirowany Mniejszym Rytuałem Pentagramu;
 • z oryginalnej medytacji zostawiłem kantyk (oraz oczywiście ogólną strukturę ćwiczenia).

I wtedy ruszyło...

Dlaczego nie działało wcześniej?

Prawdopodobnie symbolika medytacji nie była zgodna z moimi wewnętrznymi przekonaniami. Dostosowując je do akceptowalnych dla mnie wzorców uzyskałem efekt - niekoniecznie rzecz jasna identyczny z tym, jakiego mógłbym doświadczyć dostosowując się do oryginału medytacji.

Zrodziło się we mnie oczywiście pytanie, czy mógłbym "aktywować" oryginalną medytację? Doszedłem do wniosku, że tak. Wydaje mi się, że najprostszym sposobem jest przejście prawidłowej inicjacji - oczywiście nie jest to w praktyce osiągalne. Zamiast tego zostaje autoinicjacja - np. odprawienie jakiegoś inspirującego rytuału, który poruszyłby moje wnętrze na tyle, że moja podświadomość otworzyłaby się na Magię IHVH ADNI.

Nieco bardziej czasochłonną metodą jest kontemplacja, która z natury swej rzeczy prowadzi do komunii, a przez to również integracji, kontemplującego z kontemplowanym. Wydaje mi się, że podstawą byłaby tu kontemplacja kryształu z wpisanym drzewem życia.

Nie sprawdzałem jednak tego - wersja jaką praktykuję jest znacznie bardziej rozbudowana, no i przede wszystkim satysfakcjonuje mnie w zupełności.

Przebieg medytacji

Poniżej jednak przedstawiam skróconą wersję oryginalną - oddając honory twórcom i jednocześnie zachęcając do eksperymentów.

Zaczynamy rzecz jasna od relaksacji: przyjmujemy wygodną pozycję w wyprostowanym, pionowym kręgosłupem i staramy się rozluźnić koncentrując na oddechu. Ponieważ ćwiczenie uwalnia duże pokłady energii nie ma potrzeby wcześniejszego energetyzowania.

 1. Podczas wdechu wznieś świadomość do Kether.
 2. Wydychając intonuj ANI ("Jestem"), przedłużając Jod i ożywiając Keter w postaci świetlistej białej kuli unoszącej się tuż nad koroną głowy.
 3. Z następnym wdechem zbieraj Światło Keter.
 4. Kiedy wydychasz, wypowiedz słowa "Yod He Wa He" i wyślij Światło Keter w dół. Użyj jednej czwartej oddechu na każdą literę, aby ostatnie "He" wyczerpało resztki wydychanego powietrza.
  • Kiedy mówisz "Jod", rzuć Światło Keter do swojej lewej skroni i stwórz sferę jasnej szarości To twoja Chochma - pozwól jej przeniknąć do lewej strony twojej czaszki.
  • Kiedy wymawiasz pierwsze "He", wyślij Światło Keter z Chochma, do swojej prawej skroni i stwórz sferę obsydianowej czerni. To twoja Bina - niech wniknie w prawą stronę twojej czaszki.
  • Kiedy mówisz "Waw", rzuć Światło Keter z Binah do splotu słonecznego i stwórz tam promienną, złocistożółtą sferę Tiferet - niech wypełni całą klatkę piersiową.
  • Kiedy mówisz ostatnie "He", wyślij Światło z Tiphereth, do miejsca poniżej stóp (lub, jeśli siedzisz, tuż poniżej początku kręgosłupa) i stwórz nieprzezroczystą, oliwkowozieloną sefirę Malkut - niech obejmie twoje stopy (lub kość ogonową i odbyt, ale bez narządów płciowych, gdy siedzisz).
 5. Z następnym wdechem powróć do Kether i zbieraj Światło Keter, a kiedy wydychasz, wypowiedz ADNI ("aaaa-do-naaajjjjjj"). Użyj całego oddechu w mocnej wypowiedzi tego pojedynczego słowa, przedłużając ostateczne Jod, jeśli to konieczne.
  • Kiedy wymawiasz pierwszą sylabę ("aaaa"), wyślij Światło Keter z Keter do Chochma, potem do Bina, potem do Tiferet, i zakończ w Malkut przedłużając dźwięk na ile będzie to konieczne.
  • Druga sylaba ("do") wymawiana jest szybko. Światło Keter, które uderzyło Malkut, teraz wznosi się w wirującej chmurze tęczowego światła.
  • Ostatnia sylaba ("naj") jest przedłużana do końca dostępnego oddechu. W tym czasie wirujące Tęczowe Światło Adonai staje się promienne, a przez kanał, jaki przebyło światło z Keter płynie wraz ze Światłem Keter potężny strumień energii.
 6. Weź co najmniej jeden oddech (wdech i wydech) i spędź go w ciszy wzmacniając swoją wizualizację.
 7. Przy następnym wdechu, zbieraj tęczowe światło Adonai i podczas wydechu wypowiedz słowa RBVNV ShL OVLM ("Ribonno Shell Olam"). Użyj całego oddechu, aby wypowiedzieć tę frazę, przedłużając ostatnie "m" tak, jak to konieczne. Kiedy mówisz, wizualizuj tęczową Światłość rozpościerającą się na wszystkie strony od ciebie. Gdy promieniuje do wszechświata, poczuj, że przenika każdą rzecz, którą napotyka.
 8. Weź przynajmniej jeden oddech (wdech i wydech), w ciszy kontemplując to światło. Na koniec, wdech, a następnie wydech, wypowiedz słowo AMN ("aaameennn"). Użyj całego oddechu, przedłużając ostatni dźwięk, jeśli to konieczne. Kiedy mówisz, poczuj pełnię przenikania Światła Keter przez wszystkie rzeczy. Niech przepływ od Keter do Adonai i do wszechświata będzie stały, mocny i konkretny.

Wdychaj i z wydechem wypuść swoją wizualizację. Wznów normalne oddychanie i powróć do normalnej świadomości.

Kantyk Magii IHVH ADNI

Magia IHVH opiera się na intonacji kantyku, który w szczegółach przestawiony jest na stronie wymienionej wyżej.

Kantyk Magii IHVH ADNI

ANI - IHVH ADNI -RBVNV SHL OVLM - AMN
(Ani-YodHeWawHe Adonai-Ribbono Shel Olam-Amen)

Jam Jest - IHVH Pan - Władca na Wieki (Władca Wszechświata)-Amen

Kantyk Magii IHVH ADNI

Sam kantyk można odsłuchać tutaj.

Lekcje i zastosowania Magii IHVH ADNI

Na stronach "A Bardon Companion" dostępne są szczegółowe lekcje uczące tej medytacji. Rawn Clark pokazuje w nich również szereg zastosowań praktycznych dla Magii IHVH ADNI (TMO):

 • Lekcja 1 - kantyk wykorzystywany w TMO
 • Lekcja 2 - trójczęściowa wymowa dla kantyku
 • Lekcja 3 - energetyka medytacji
 • Lekcja 4 - zastosowania
 • Lekcja 5 - tworzenie potrójnej magicznej tarczy
 • Lekcja 6 - wykorzystanie TMO dla eksploracji własnej jaźni
 • Lekcja 7 - realizacja celów z wykorzystaniem TMO
 • Lekcja 8 - uzdrawianie za pomocą TMO
 • Lekcja 9 - błogosławienie za pomocą TMO