Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Grupy ezoteryczne

Wybór organizacji ezoterycznej

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-06-07 10:07
Temat wyboru grupy ezoterycznej mającej pomóc nam na ścieżce duchowego rozwoju jest kwestią bardzo drażliwą - rady udzielane w tym zakresie mogą zostać odebrane jako forma agitacji, co zazwyczaj nie jest zbyt dobrze odbierane. Jednak tego typu pytania pojawiają się niezwykle często, a sam problem wyboru jest nietrywialny - w szczególności dla tego, kto stoi przed taką decyzją.

Struktura organizacji ezoterycznej

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-06-07 10:07
Patrząc na typ organizacji (szkoła/zakon) mamy wiele wskazówek odnośnie tego, czy organizacja spełni nasze oczekiwania i czy my będziemy w stanie spełnić stawiane w niej wymagania. Z tym elementem wiąże się też kwestia wewnętrznej struktury takiej grupy - kto i w jaki sposób nią zarządza i jak podejmowane są decyzje.

Tajne nauki ezoteryczne

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-06-08 19:14
Przyglądając się różnym organizacjom ezoterycznym zastanawiamy się "Co właściwie ta organizacja nam może dać?" Jest to podstawowe pytanie - nie powinniśmy się decydować na przystąpienie do jakiejkolwiek organizacji bez odpowiedzi na nie. Niestety odpowiedź na to pytanie, z racji tajności samych nauk, jest mocno utrudniona...