Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Inspiracje

Idąc przez życie napotykamy drobne kamyki wiedzy, która staje się dla nas niczym drogowskaz. Zbierając takie kamyki nie będziemy w stanie niczego zbudować - ich wielkość, ale i wartość, są zbyt małe abyśmy mogli sobie na to pozwolić. Jednak gdy pozwolimy, aby te wskazówki kierowały naszymi krokami możemy dotrzeć, do miejsca, gdzie odnajdziemy prawdziwy skarb, a przynajmniej kamień węgielny.

Rytuały tybetańskie.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-01-21 22:49
Problemy ze zdrowiem są nieodłączną częścią naszej egzystencji. Jednocześnie czas płynie nieubłaganie dla każdego z nas - starzejemy się i jest to nieuchronne. Dlatego szukamy od wieków metod pozwalających przywrócić lub utrzymać zdrowie oraz wydłużyć nasze życie. "Źródło wiecznej młodości" Petera Keldera proponuje wyjątkowe rozwiązanie.

Choroba staje się często okazją aby przewartościować nasze życie i choć tak na prawdę wszyscy czujemy, że zyski z tego płynące sąRytuały tybetańskie niewspółmierne do kosztów jakie ponosimy, to jednak uwzględniając całe nasze życie ostateczny rozrachunek może być sprzeczny z naszą intuicją. To właśnie dzięki kłopotom zdrowotnym zetknąłem się z ćwiczeniami opisanymi w książce Petera Keldara. Historia w niej opisana wygląda na nieco naciąganą - jest tam mowa o Shangri-La, sposobie na zdrowe, wieczne życie i dobrobyt. Tym sposobem na osiągnięcie zdrowia i młodości mają być proste ćwiczenia fizyczne nazywane "rytuałami tybetańskimi". Jest ich zaledwie 5 w wersji podstawowej, plus jedno dodatkowe, manipulujące energią seksualną. Wsparciem ćwiczeń jest niskokaloryczna "dieta niełączenia", a dodatkiem mającym zapewnić powodzenie i dostatek w życiu są afirmacje i specjalnie skonstruowane "zaklęcie". Całość wpisuje się w modny w USA w okresie międzywojennym nurt nazywany przeze mnie "prosperującą świadomością". Tego typu książek czytałem na prawdę sporo i wiedzę w nich zawartą uważam za bardzo wartościową, choć już nieco zdezaktualizowaną. Gdybym książkę z tak sensacyjnym tytułem "Źródło wiecznej młodości" przeczytał w innych okolicznościach to z pewnością trafiłaby na poczesne miejsce wśród innych podobnych pozycji, ale z wiedzy bym nie skorzystał. Niestety nie mogę przejść obok niej obojętnie, gdyż najpierw poznałem ćwiczenia od zaprzyjaźnionego różokrzyżowca, która je praktykuje od dłuższego czasu a potem skonsultowałem informacje o nich z moim lekarzem. Entuzjastyczne świadectwo mojego znajomego, i niejednoznaczna opinia lekarza (leczy mnie wg medycyny chińskiej) nie pozwalają wydać prostej opinii o tym systemie.
Ale wszystko po kolei...

"Joan z Arkadii"

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-01-21 12:39
Serial o młodzieży i dla młodzieży. Bardzo lubię tego typu filmy. Młodzi ludzie wchodzą w dorosłość. Są na progu pięknej podróży. Niczym głupiec na kartach tarota. Głupiec nie wie co go czeka. Nie rozpoznaje zagrożeń i chyba tylko dlatego jest taki radosny.