Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Historia A.M.O.R.C.

Starożytny i Mistyczny Zakon Różo-Krzyża (łac. Antiquus Mysticusque Ordo Rosae Crucis, ang. The Ancient Mystical Order Rosae Crucis), w skrócie Zakon AMORC, to największa światowa organizacja odwołująca się do tradycji Różo-Krzyża. Założony został w 1915 roku w Nowym Jorku przez H. Spencera Lewisa.

Dokument założycielski A.M.O.R.C.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-08-30 10:06
"American Pronunziamento Number One" to dokument, który można traktować jako dokument założycielski Starożytnego i Mistycznego Zakonu Różo-Krzyża (A.M.O.R.C). Manuskrypt ten, stworzony przez Lewisa, został przez niego opisany jako "Pierwszy amerykański manifest" i wraz z innymi dokumentami złożony w Bibliotece Publicznej Nowego Jorku.

Związki A.M.O.R.C. z O.T.O.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2022-03-05 12:22
Ostatnie dwa moje artykuły (o symbolu różokrzyżowej inicjacji i dokumencie założycielskim) dotyczą w gruncie rzeczy związków pomiędzy zakonami A.M.O.R.C. i O.T.O. - nie wyczerpują jednak kwestii ich wzajemnych relacji. Chciałbym dokończyć ten temat - oczywiście nie łudzę się, że go wyczerpię, ale uważam, że warto jak najdokładniej go przedstawić.

Memphis-Misraim a A.M.O.R.C.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-10-03 10:53
Zakon Memphis-Misraim to organizacja wyjątkowa. Jest to ryt wolnomularski zakorzeniony w tradycji starożytnego Egiptu wypełniony ezoteryzmem, kabałą, gnostycyzmem, hermetyzmem i okultyzmem. Memphis-Misraim to zakon, który bardzo silnie oddziaływał na inne organizacje - również na Zakon A.M.O.R.C.

Marie Russak i Mistyczny Zakon Świątyni Różo-Krzyża.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-08 00:26
Przeglądając informacje o wybitnych kobietach-mistykach natknąłem się na informację o takiej treści "Marie Russak, która napisała rytuały AMORC dla Harveya Spencera Lewisa". Informacja ta była dla mnie zupełną nowością i prawdziwie mnie zelektryzowała. Kim była Marie Russak i dlaczego Lewis powierzył jej takie zadanie?