Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Inspiracje

Idąc przez życie napotykamy drobne kamyki wiedzy, która staje się dla nas niczym drogowskaz. Zbierając takie kamyki nie będziemy w stanie niczego zbudować - ich wielkość, ale i wartość, są zbyt małe abyśmy mogli sobie na to pozwolić. Jednak gdy pozwolimy, aby te wskazówki kierowały naszymi krokami możemy dotrzeć, do miejsca, gdzie odnajdziemy prawdziwy skarb, a przynajmniej kamień węgielny.

"Mewa" - szukając inspiracji.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-06-27 20:08
Inspiracje mają to do siebie, że przychodzą kiedy chcą. Jednak prawdopodobieństwo znalezienia ich w niektórych miejscach jest dużo wyższe. Przez długie lata głównym źródłem inspiracji były dla mnie książki. Nie szukałem ich. Po prostu czytałem wszystko co było na rynku, a większość była po prostu bardzo wartościowa. Wiele się od tamtej pory zmieniło.

Jedną z takich inspirujących książek niewątpliwie jest "Mewa" Richarda Bacha. Głównym bohaterem i tytułową mewą jest Jonathan Livingston Seagull - jest on uosobieniem wszystkich ludzkich pragnień piękna, dobra i doskonałości. Urodził się jako zwykły ptak, otoczony był innymi zwykłymi ptakami i żył w zwykłym ptasim środowisku. Ale to mu nie wystarczało. Ten właśnie element pragnień, poczucia bycia czymś więcej niż przeciętnością jest tym impulsem, który dręczy każdego z duchowych poszukiwaczy. Od pierwszych stron książki czytelnik szukający inspiracji identyfikuje się z tym bohaterem. Przecież każdy poszukiwacz PRAWDY zaczynał swą ścieżkę od takich samych pytań, jak Jonathan: Czy jesteśmy tu tylko po to, aby jeść? Czy istniejemy tylko aby walczyć z innymi? 

Misterium Wielkiej Nocy

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-04-20 21:30
Przy okazji Wielkanocnych Świąt składam wszystkim tradycyjne życzenia - Spokojnych i Wesołych Świąt! Chrześcijanie wspominają najważniejszą chwilę w dziejach - oto Jezus Chrystus Zmartwychwstał. Historia Zmartwychwstania opowiadana jest od 2 tysięcy lat i choć nikt tego zdarzenia nie widział to wielu wierzy, że mamy niezwykłą pamiątkę po tamtym zdarzeniu - niemego świadka. Jest nim Całun Turyński - chyba najdokładniej przebadany obiekt na Ziemi.

Magiczny alfabet

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-02-14 21:03
Niedawno zetknąłem się z "czekoladką" - szyfrem, a właściwie alfabetem, wykorzystywanym do zabawy przez harcerzy. Szyfr ten był dla mnie pewnym zaskoczeniem, gdyż okazało się, że jest on wariacją szyfru zwanego różokrzyżowym, lub masońskim. Całkiem niedawno sam opracowałem podobny szyfr, który miał dodatkowe, magiczne przeznaczenie.

Nicolas Flamel i Wielkie Dzieło

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-01-18 11:49
W piątek, 17 stycznia 1382 roku, Nicolas Flamel zapisał w swoim dzienniku, że ukończył Wielkie Dzieło i stworzył Kamień Filozoficzny. Historia podaje, że zmarł w 1418 roku wkrótce po zaprojektowaniu własnego nagrobka, ale od daty ukończenia Wielkiego Dzieła przeznaczył niesamowitą fortunę na działalność charytatywną, grób okazał się pusty, a jego samego widziano w Operze Paryskiej w 1761 roku.