Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Duchowa Ścieżka

Droga rozwoju duchowego to w sumie ciąg zdarzeń i przeżyć jakie nam się przytrafiają w życiu, a które nas kształtują. Czasami dzieje się to subtelnie, a czasami w sposób spektakularny.

A.M.O.R.C. a hermetyczna magia

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-05-08 20:38
Studia w ramach A.M.O.R.C. dają wiele inspiracji i są bardzo silnie ukierunkowane na duchowość. Jest ona przeżywana w bardzo mistyczny sposób - wypełniony kontemplacją i poszukiwaniem wewnętrznego spokoju. Nastawienie to określane jest często jako "ścieżka serca".

Jednak wiele osób (do których i ja niewątpliwie się zaliczam) szuka też dróg zrozumienia i poznania - również intelektualnego. Jest to tzw. "ścieżka głowy". Mieści ona w sobie zarówno rozważania natury teologicznej, jak i poszukiwania czysto ezoteryczne - oparte na rozwijaniu zdolności paranormalnych, badaniu praw natury i próby dotarcia do poziomów duchowych w oparciu o różne eksperymenty. Jest to również mistyczny sposób, ale jednak odległy od modlitwy i kontemplacji. Oczywiście mówiąc o ezoterycznym podejściu mam na myśli teurgię, czyli "magię" w rozumieniu Praracelsusa, ale i tak pogodzenie tych ścieżek rozwoju jest często bardzo trudne. Skłonność do obydwu powoduje pewnego rodzaju konflikt wewnętrzny, bo gdy korzystamy z obu możemy czuć się rozdarci, a z drugiej strony rezygnacja z jednej ze ścieżek może wywołać uczucie pewnego rodzaju pustki i niespełnienia.

Rok 2018 - podsumowanie

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-01-01 21:20
Początek roku to tradycyjny czas Noworocznych życzeń - tak więc wszystkim składam życzenia pomyślności w Nowym Roku 2019! Jednocześnie to też czas podsumowań, pożegnania się z tym co minęło i oczywiście podejmowania zobowiązań - choć to ostatnie to podobno nie najlepszy pomysł...

Radiestezja hermetyczna

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-12-20 10:16
W połowie 2010 roku do Polskiej Administracji A.M.O.R.C. zwróciła się grupa radiestetów nazywająca się Radiestezyjne Studio Subtelnych Energii "NON PROFIT" oferująca przekazanie w depozyt (?) pewnej technologii. Dostałem polecenie nawiązania kontaktu z przedstawicielem RSSE i wyjaśnienie tematu.

Wytrwałość na ścieżce

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-12-03 09:18
Wybierając jakąś ścieżkę rozwoju duchowego dokonujemy, świadomie lub nie, jakiegoś wyboru. Będąc już na ścieżce i bezpośrednio jej doświadczając oprócz chwil wzniosłych i radości przeżywamy różne rozterki, czujemy się samotni, mamy wątpliwości, jesteśmy znużeni i zniechęceni - słowem przeżywamy kryzys.

Inicjacja Białego Łabędzia.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-10-26 00:03
Różokrzyżową inicjację otrzymałem pół roku od zostania Neofitą - czyli nie byłem jeszcze formalnie członkiem Zakonu. Inicjację "Białego Łabędzia" od bogini Saraswati otrzymałem po upływie 6 miesięcy od pierwszej inicjacji w Świątyni.