Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Droga do A.M.O.R.C.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2017-12-30 10:52
Każda podróż składa się z kilku dających się wyróżnić etapów. Pierwszy prowadzi do podjęcia decyzji o podróży - to jest czas, gdy okoliczności życia skłaniają nas ku jakimś wyborom. Drugi to przygotowania - wyruszenie na wędrówkę bez rozpoznania, bez zabezpieczenia jest nierozsądne. Ale w końcu przychodzi taki dzień, że idziemy...

Moje zainteresowania duchowością - ciągle dość rozległe i otwarte - skupiły się na idei Różo-Krzyża. Z książek wyczytałem wszystko co mogłem i czułem całym sobą, że to mało. Duchowa ścieżka o ile miałaby przynieść szybkie rezultaty jawiła się jako stroma i niebezpieczna - na taką wyprawę iść samotnie to rzecz niezwykle ryzykowna. Oczywiście poszukujący dość łatwo odnajduje ludzi sobie podobnych, jednak pragnienie zagłębienia się w duchowość sprawia, że szukamy jakiegoś wzorca, do jakiego moglibyśmy się dostosować. Wzorzec ten z jednej strony musi być bliski i namacalny, a z drugiej musi na prawdę reprezentować jakiś ideał dla nas - musi raczej wyznaczać kierunek niż stanowić cel sam w sobie. Raczej nie należy oczekiwać, że ludzie na naszym poziomie wskażą nam cel, do jakiego powinniśmy dążyć. Myślę, że tu jest siła i wartość wszelkiego rodzaju duchowych mistrzów. Mistrz, jego postawa, wiedza i umiejętności, są oczywiście dla nas celem i wzorcem, ale tak na prawdę Mistrz jest dla nas przewodnikiem na trasie, jaką sam już przeszedł. Ale też przecież idzie. Któregoś dnia Mistrz staje  się przyjacielem w drodze do celu. Spotkać prawdziwego Duchowego Mistrza (czyli takiego, który osiągnął Mistrzostwo) jest jednak ciężko - dużo łatwiej jest znaleźć grupę pielgrzymów, lub choćby zakupić przewodnik. Tak właśnie postrzegałem Zakon A.M.O.R.C., gdy się do niego przyłączyłem.

Cnoty boskie - wiara.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2017-10-30 10:17
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy Boga] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość. (1 Kor 13,12-13)