Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Duchowa ścieżka: pierwszy impuls

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-04-02 20:30
Poszukiwania duchowe i wybór konkretnej ścieżki rozwoju, jaka ma w założeniu nas zaprowadzić do duchowych wyżyn, nie jest prostą sprawą. Dla większości to właśnie szukanie staje się samo w sobie ścieżką, ale część z nas wybrawszy jakąś drogę kroczy nią cierpliwie i wytrwale.

To, że niektórzy z nas wstępują na ścieżkę poszukiwań i rozwoju pod wpływem konkretnych osób, zdarzeń lub przeżyć to oczywistość. Gdy spotykamy się z rzeczywistością, która nas porusza, może ona nas zmienić i ukształtować od nowa nadając naszym poczynaniom inny sens. Przestajemy wtedy zwracać uwagę na rzeczy przyziemne a kierujemy ją na te, które uznajemy za większe, ważniejsze - cokolwiek by to nie miało znaczyć. Szukamy wtedy Boga, oddajemy swoje życie na służbę innym lub po prostu staramy się jak najlepiej spędzić ten czas, który został nam dany tu na ziemi.