Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Deizm

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2017-07-07 09:45
Deizm to pogląd, że Bóg jest Architektem świata oraz źródłem praw, według których ten świat działa. Bóg-Stwórca jest swego rodzaju konstruktorem przyrody, dla której ustanawia prawa i po wykonaniu tego zadania dalej już nie ingeruje w jej rozwój przyrodniczy, społeczny czy osobniczy.

Problem z definiowaniem deizmu

Deizm nie jest ściśle zdefiniowanym poglądem, czy też ruchem filozoficznym. Koncepcja Wielkiego Architekta jest myślą przewodnią deizmu,  jednak oprócz niej można wyróżnić kilka poglądów z nim związanych, które czasami są uznawane za deistyczne, co nie zawsze jest prawdą:

Sri Chinmoy

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2018-03-01 09:12
Poszukiwania Prawdy skierowały mnie w pewnym momencie ku duchowym Mistrzom. Jest kilku takich, którzy w naszych czasach nauczają o Bogu - twierdzą, że rozpoznali Jego naturę i poświęcili życie aby przekazać nam Prawdę o NIM. Jednym z takich Nauczycieli jest Sri Chinmoy.