Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Inicjacja do Złoto- i Różo-Krzyża.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-07-06 10:38
Zakon Złoto- i Różo-Krzyża (Der Orden der Gold- und Rosenkreuzer, GuRC) założony został około 1750 roku, choć niektórzy przesuwają tą datę wstecz aż do roku 1710, w którym Samuel Richter pod pseudonimem Sincerus Renatus opublikował "Doskonałe i prawdziwe przygotowanie Kamienia Filozoficznego zgodnie z tajemnicą Bractwa Złotego i Różanego Krzyża".

Za rzeczywistych twórców Zakonu Złoto- i Różo-Krzyża (można też spotkać używane wymiennie różne formy tej nazwy: "Zakon Złotego i Różanego Krzyża", "Zakon Złotych Różokrzyżowców" lub "Zakon Złotego Różokrzyża") uważa się masonów Johanna Christophera von Wöllnera i Johanna Rudolfa von Bischoffwerdera. Do Zakonu mogli należeć jedynie wolnomularze w stopniu Mistrza i miał on charakter alchemicznej sekty, która raczej walczyła z ideałami oświecenia niż je propagowała, czego oczekiwałbym po organizacji różokrzyżowej. Dzięki wstąpieniu na pruski tron Fryderyka Wilhelma II, członka Zakonu, uzyskał on wielkie wpływy polityczne, choć to raczej nie przełożyło się na sukces materialny (lub szerzej rozumując "ziemski"). Zresztą Fryderyk Wilhelm to niejedyny władca w szeregach tego Zakonu - jego członkiem podobno był również Stanisław August Poniatowski - ostatni król Polski.

"Mewa" - szukając inspiracji.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-06-27 20:08
Inspiracje mają to do siebie, że przychodzą kiedy chcą. Jednak prawdopodobieństwo znalezienia ich w niektórych miejscach jest dużo wyższe. Przez długie lata głównym źródłem inspiracji były dla mnie książki. Nie szukałem ich. Po prostu czytałem wszystko co było na rynku, a większość była po prostu bardzo wartościowa. Wiele się od tamtej pory zmieniło.