Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Na progu 2020 roku.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2020-01-01 20:12
Z okazji Nowego Roku 2020 wszystkim składam życzenia pomyślności i zdrowia! Niech ten czas nadziei na lepsze jutro, czas planów i postanowień, ale również podsumowań, da na wszystkim dobrą perspektywę na to gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Minął kolejny rok - dziś zaczyna się nowy. Stając na progu nowego, które nadchodzi, wiele osób wykorzystuje ten czas na zabawę, która ma wyrażać naszą wdzięczność za to, co minęło i dać nam dobre nastawienie na to, co nadchodzi. Po zabawie zazwyczaj musimy odpocząć co wymaga wyciszenia i daje sposobność do refleksji - nie zawsze radosnej, bo czasami wypełnionej żalem lub tęsknotą za tym co minęło - ale dającej podstawę do tego aby zaplanować coś nowego.

Poczucie harmonii

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-12-11 23:51
Harmonia, ta starożytna bogini ładu i symetrii, odpowiadająca za nasze poczucie piękna, porządku, zgody i łączności. Nie chodzi tu wyłącznie o nasze wrażenia artystyczne - była również patronką prawdziwej miłości, a jej związek z Kadmosem, greckim herosem, stawiano jako wzór doskonałego małżeństwa, co docenił sam Zeus.