Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Życiowe trudności.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2020-06-26 16:48
Każdy człowiek przeżywa ciężkie chwile - to one są najlepszą szkołą dla naszego ducha. Nie ma znaczenia nasz status, nasze aspiracje czy nasz poziom rozwoju. Zawsze istnieje dziedzina życia, która sprawia nam trudności.

Niedawno przyjaciel pisał o wzburzonym morzu po którym płynie Mistrz Głębokiego Spokoju, który mimo koncentracji na duchowym wzrastaniu ciągle wytrącany jest ze stanu równowagi przez ludzi, którzy również chcą wieźć swoje spokojne życie... Ogólnie możemy przyjąć, że wszyscy dążymy do życia bez problemów - pożądamy go i gdy go uzyskujemy staramy się utrzymać za wszelką cenę. Ale w zasadzie nigdy nam się to nie udaje. Zawsze znajdzie się jakaś przyczyna problemów. Zwolennicy spiskowych teorii dziejów twierdzą, że los ludzkości jest kierowany przez ukrytą grupę ludzi chcących utrzymać nas w stanie przytłoczenia trudnościami i gdyby nie "ONI" nasze życie stałoby się sielanką.

Trzej Magowie

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2020-01-10 09:48
Dziś święto "Trzech Króli" - a właściwie raczej "Trzech Mędrców", lub wg niektórych tradycji "Trzech Magów". Przybyli do Palestyny tuż po narodzinach Jezusa i poszukiwali Go na podstawie objawienia, jakie otrzymali. Przynieśli ze sobą kosztowne dary - złoto, kadzidło i mirrę. Ich historia (i samo święto) należą do najstarszych w chrześcijaństwie, więc raczej rozsądne jest przyjąć, że jest prawdziwa.