Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Tajne nauki ezoteryczne

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-06-08 19:14
Przyglądając się różnym organizacjom ezoterycznym zastanawiamy się "Co właściwie ta organizacja nam może dać?" Jest to podstawowe pytanie - nie powinniśmy się decydować na przystąpienie do jakiejkolwiek organizacji bez odpowiedzi na nie. Niestety odpowiedź na to pytanie, z racji tajności samych nauk, jest mocno utrudniona...

Jest to już ostatni z serii artykułów zainspirowanych (a w dużej części będących po prostu tłumaczeniem) przemyśleniami Nicka Farrella. Niewiele mogę tu dodać od siebie, ale jest to kluczowa sprawa, więc moją pracę wykonuję do końca. Wiedza, jaką możemy uzyskać od organizacji ezoterycznej jako jej członkowie jest ostatnim z elementów, które koniecznie powinny zostać rozważone przed decyzją o przystąpieniu do niej. Ogólnie rzecz ujmując ezoteryczne organizacje mogą przekazać nam wiedzę o specyficznym modelu świata, dzięki któremu adept będzie mógł uzyskać kontakt ze światem duchowym. Model ten zazwyczaj zawiera symboliczny alfabet, w którym zapamiętane są treści o duchowym znaczeniu. Drugim z elementów tego modelu jest zestaw praktyk - ćwiczeń duchowych i psychicznych, rytuałów, modlitw - dzięki którym możesz nauczyć się docierać do duchowych przestrzeni. Wbrew temu, co jest publicznie głoszone, większość tych modeli i praktyk można poznać samodzielnie. Niewiele tajemnic pozostało prawdziwymi tajemnicami w dzisiejszych czasach. Grupa jednak ma tą zaletę, że jest silnym wsparciem na ścieżce, a praktyka odbywa się w sposób usystematyzowany.

Mystica Aeterna.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-05-30 10:54
Nieco przed powstaniem A.M.O.R.C. swoją działalność rozpoczęła loża Mystica Aeterna - berliński oddział Zakonu Memphis-Misraim prowadzony przez Rudolfa Steinera. Organizacja ta jest najsilniejszym przejawem Różo-Krzyża w działalności Steinera.