Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Mistrz w poszukiwaniu Prawdy.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-09-17 15:43
"Zadaniem mistrza jest utrwalenie w sobie osiągniętego światła wewnętrznego, a także zjednoczenie swej woli z wolą boską, aby każdy, kto się z nim zetknie, doświadczał na sobie potężny wpływ jego doskonałej osoby, i sam stawał się lepszy, czystszy, doskonalszy i mądrzejszy (rozpowszechnianie światła)." //Hermetyzm - Tajemna filozofia Egipcjan, Dymitr W Stranden//

Nie wydaje mi się, aby możliwe było takie pełne "oświecenie", które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemienia śmiertelnika w istotę doskonałą. Jedyna rzecz, jaka może się stać "nagle" na duchowej ścieżce, to otwarcie oczu i zobaczenie Prawdy (lub po prostu prawdy). Gdy widzisz prawdę to również zdajesz sobie sprawę, że nie sposób jej ignorować - choć będąc wyposażonym w wolną wolę masz do tego prawo. Dla większości oświecenie będzie powolnym procesem, jak poranek, który słyszysz, i wiesz, że już nastąpił, ale ciągle nie chcesz się otworzyć oczu i próbujesz, najczęściej nieskutecznie, wrócić do snu. Dla niektórych samo otwarcie oczu może być jednak jak oślepiający błysk - ale to zależy od tego, co zobaczą.

Hermetyzm a Kabała

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-19 14:54
W obecnych czasach hermetyzm i Kabała czasami są utożsamiane, ale tak na prawdę to, co przeniknęło z Kabały do hermetyzmu zrodziło się w okolicy XII w. Niewątpliwie jednak to Kabała nadała hermetyzmowi kosmologiczną i filozoficzną głębię, której tak potrzebowały alchemia, astrologia i teurgia stanowiące praktyczną jego część.