Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Hermetyzm a Kabała

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-19 14:54
W obecnych czasach hermetyzm i Kabała czasami są utożsamiane, ale tak na prawdę to, co przeniknęło z Kabały do hermetyzmu zrodziło się w okolicy XII w. Niewątpliwie jednak to Kabała nadała hermetyzmowi kosmologiczną i filozoficzną głębię, której tak potrzebowały alchemia, astrologia i teurgia stanowiące praktyczną jego część.

Hermetyzm jest niezwykle elastyczną filozofią, choć o jego oryginalnej, historycznej wersji raczej należałoby myśleć jako o religii, i dostosowuje się do nowych prądów. W zasadzie to, co pisałem o związkach Różo-Krzyża z Kabałą, to efekt przyswojenia sobie Kabały oraz Różo-Krzyża przez hermetyzm. Zapewne w historii podobnie było z alchemią, teurgią, a wielce prawdopodobne, że i nawet z astrologią. Jeśli hermetyzm traktujemy jako religię to jest to niezwykle wyjątkowa i cenna cecha. Również, gdy chcemy poznać, czym jest hermetyczna Kabała to warto o tym pamiętać.

Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-14 18:38
Historia Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku jest stosunkowo krótka, ale czas ten wystarczył aby trwale zaznaczył swoją pozycję w historii. Istnienie Zakonu było wyjątkowo owocne, gdyż wykształciło wielu wybitnych okultystów, ale to jego upadek był iskrą, która zapaliła pożar. Zakon Złotego Brzasku stał się źródłem z którego czerpała wielka ilość organizacji magicznych funkcjonujących w XX wieku.