Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Marie Russak i Mistyczny Zakon Świątyni Różo-Krzyża.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-08 00:26
Przeglądając informacje o wybitnych kobietach-mistykach natknąłem się na informację o takiej treści "Marie Russak, która napisała rytuały AMORC dla Harveya Spencera Lewisa". Informacja ta była dla mnie zupełną nowością i prawdziwie mnie zelektryzowała. Kim była Marie Russak i dlaczego Lewis powierzył jej takie zadanie?

Marie Barnard (znana również jako Marie Russak, Marie Barna i Marie Hotchener) urodziła się w Four Corners (Kalifornia) 7 października 1865 r, a zmarła w Hollywood 4 marca 1945 r. Była znaną śpiewaczką operową, architektem i do tego wszystkiego teozofem. Wykształcenie muzyczne zdobyła w Mills College w Oakland. Już jako młoda dziewczyna Marie miała piękny śpiewający głos. Słynna hiszpańska sopranistka Adelina Patti zachęciła ją do kształcenia się w śpiewie operowym, a po studiach w Europie dostawała wiodące role na włoskich, francuskich i niemieckich scenach operowych pod pseudonimem "Marie Barna". Występowała także w Nowym Jorku i Bostonie. 

Żywioły hermetyczne

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-03 22:56
Systemy ezoteryczne oparte są na specyficznych mapach, a podstawową mapą dla współczesnego hermetyzmu jest Drzewo Życia. Jednak jest to model, którego nie było w starożytności i jest ściśle związany z cywilizacją europejską. Starsze od niego i dużo prostsze są żywioły (elementy, pierwiastki).