Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Enneagram

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-10-21 22:35
Enneagram to system dzielący osobowości na 9 typów i definiujący relacje pomiędzy nimi. Każdy człowiek ma w nim przypisany jeden, główny typ osobowości, determinujący zachowanie. Ten dominujący typ wynika z jakiegoś znaczącego zdarzenia w dzieciństwie, które zaburzyło nasze poczucie bezpieczeństwa.

Pracując z hermetycznymi żywiołami (oraz astrologią i kabałą), w kontekście ich związków z charakterem człowieka, zwróciłem uwagę na inny system wywodzący się mistycyzmu sufickiego o podobnym przeznaczeniu. Enneagram (połączenie greckich słów "ennea" - "dziewięć" oraz "gram" - "znak"), bo to o nim mowa, próbuje opisać rodzaje osobowości i relacje pomiędzy nimi. Sam pomysł takiego podziału nie jest nowy, ale Oscar Ichazo, oficjalnie uważany za jego twórcę, uczynił z niego system naukowy wprowadzając go do psychologii, co wyraźnie odróżniło go od innych, podobnych systemów. Wg Ichazo enneagram wywodzi się z tradycji sufizmu, a do świata Zachodu dotarł dzięki tzw. Czwartej Drodze stworzonej i propagowanej przez Georgija Gurdżijewa. Fascynacja Gurdżijewatym systemem wynikała z tego, że pozwala ona wyznaczać kierunki w jakich powinniśmy się rozwijać jako osoby, oraz dostarcza narzędzi pozwalające kontrolować ten rozwój.

Ho'oponopono: magia przebaczenia.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-09-24 21:11
Ho'oponopono to hawajska metoda uzdrawiania ciała i duszy poprzez oczyszczenie naszych powiązań i doświadczeń z negatywnych, nieharmonijnych energii. Przywrócenie harmonii odbywa się poprzez przeprosiny, wybaczenie, wdzięczność i Miłość względem wszystkiego i wszystkich - a przede wszystkim wobec samego siebie.