Karma Yonten Gyamtso


Ocean Właściwości Buddy

Ocean Właściwości Buddy

Karma Yonten Gyamtso to moje tybetańskie imię i oznacza "Ocean Właściwości Buddy". Odkąd sięgam pamięcią to fascynowała mnie każda wzmianka o różokrzyżowcach, ich działalności i tajemnicach, i choć moje życie biegło różnymi kolejami, to różokrzyżowa wizja zdominowała w końcu moje życie. Chciałbym pokazać jak wygląda różokrzyżowa ścieżka, jak wygląda moja droga - przede wszystkim dla tych, co szukają, ale i dla tych, którzy już znaleźli.

Żywioły hermetyczne

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-08-03 22:56
Systemy ezoteryczne oparte są na specyficznych mapach, a podstawową mapą dla współczesnego hermetyzmu jest Drzewo Życia. Jednak jest to model, którego nie było w starożytności i jest ściśle związany z cywilizacją europejską. Starsze od niego i dużo prostsze są żywioły (elementy, pierwiastki).

Według starożytnych filozofów świat materialny składał się z czterech elementów - ognia, powietrza, wody i ziemi - wszystko, co możemy zaobserwować i doświadczyć na planie materialnym jest kombinacją tych elementów (w różnych proporcjach). Toczył się też spór o to, który z tych elementów jest najbardziej podstawowy, będący źródłem dla pozostałych. O ten prymat walczyły woda, powietrze i ogień, uznawane za "prawdziwe" elementy, natomiast ziemia zazwyczaj była uważana za zrównoważoną ich mieszaninę, ale ta mieszanina dała zupełnie nową, niepowtarzalną jakość.

Medytacja niedziałania.

przez Karma Yonten Gyamtso — ostatnio zmodyfikowane 2019-07-08 15:13
Dawno temu poznałem medytację "niedziałania". Polega ona na uważnej obserwacji i niepodejmowaniu aktywności w przypadku napotkania problemu. Energia w końcu sama znajduje rozwiązanie - najlepsze z możliwych. My możemy zaś być świadkami transformacji tej energii.